Kim: SHBA do të mbështesë zbatimin e Reformës derisa çdo ditë të jetë Dita e Drejtësisë

1620660944_E1CVoFvX0AEltCt.jpg

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas konferencës së zhvilluar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Drejtësisë duke thënë se do të mbështesë zbatimin e reformës derisa çdo ditë të jetë dita e drejtësisë.

“Me kënaqësi të bashkohem me drejtuesit e institucioneve të drejtësisë së Shqipërisë për të festuar Ditën e Drejtësisë. Ne reflektuam në detyrën e institucioneve për t'i shërbyer qytetarëve në mënyrë të drejtë dhe të barabartë, me pavarësi dhe integritet. SHBA do të vazhdojë të mbështesë zbatimin e Reformës në Drejtësi derisa çdo ditë të jetë Dita e Drejtësisë”, shkruan Kim.


Lajmi kryesor:

Dita Kombëtare e Drejtësisë, Kim: Reforma po ecën, s'ka vend për të korruptuar! Metani: Kur politika s'gjen kufijtë, gjyqtarët e prokurorët të ruajnë pavarësinë e institucioneve


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Bëri burg për gjobëvënie, ish bodigardi i Berishës dhe Shkëlzenit bëhet avokat, tentoi të blinte gjakun e Hekuran Dedës pas 21 Janarit