Kryebashkiaku i Lezhës humb familjarin nga COVID: Burrë i rrallë që mishëronte me të mirën e shtëpisë së madhe

I ndjeri Mark Gjoka dhe kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka humbur nga COVID një person të rrethit familjar.

Betejën e ka humbur Mark Gjoka. Lajmin e ka bërë me dije vetë Ndreu me anë të një postimi në rrjete sociale i cili shkruan se Gjoka është kushëriri i tij.

“Të qofte dheu i lehte Mark Gjoka! Kushëriri im që më ka impresionuar gjithë jetën me burrninë, besnikërinë, përkushtinin, dashamirësinë dhe gjithçka pashë te ti ! Burrë i rrallë që mishëronte me të mirën e shtëpisë së madhe të “Jakajve”!

Modeli i burrit qe eshte veshtirë ti ngjash ! Jam i pikëlluar pafund per ikjen tënde, pas luftës se gjatë me mortajën COVID! Do na mungosh, por prehu i qetë se na ke lënë vlera burri që s'na le të harrojmë”, shkruan Ndreu.


Lajmi kryesor:

801 raste pozitive, 18 viktima nga COVID! Humbin jetën ish deputetët Marko Bello dhe Engjëll Dakli si dhe piktori Besim Tula


Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Aida: 06/12/2020 18:51

  Po e kemi vujt te gjth eshte daja i mamit se vdic .akoma nuk e besojm ket

  Përgjigju
 • Fatos: 05/12/2020 00:48

  Gjeja e mire ne kete situate te veshtire eshte te keshillojme te afermit -farefis qe te respektojne masat,,,,fjalet ngushulluese ne fund nuk na ndalojne fatalitetet...

  Përgjigju
 • C19: 04/12/2020 22:33

  I raft atyre qe e hudhin, Ju flet rtsh sot nga mjesi deri ne dark do japim lajme per kodvidin siç kemi dhen nga dita kur bijt e shenjtanit qe kan folen ne usa dhan urdher qe te fillonte kjo aventur qe do i haj koken

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO-LAJM/Rruga bllokohet nga uji në Bulqizë, qytetari heq këpucët për ta kaluar