Kryemadhi 'ndahet' me Bashën në ditën e Çlirimit! Mbledh 'grumbull' partinë te 'Varrezat e Dëshmorëve' dhe shkel përsëri masat anti-COVID

Ndonëse pjesë e koaliciont të opozitës, kryetarja e LSI i qëndron traditës të së majtëve për ta festuar ditën e Çlirimit të Shqipërisë më 29 nëntor ndryshe nga çfarë ka bërë kreu i PD Lulzim Basha, i cili e ka uruar dje.

Kryemadhi ka zhvilluar homazhe te varrezat e Dëshmorëve, por ajo që vihet re është se edhe këtë herë ka shkelur masat anti-COVID, duke mbledhur grumbull partinë e saj dhe asnjë prej tyre nuk ka vënë maskë, me në krye vetë kryetaren. Gjatë fjalës së saj Kryemadhi tha se është detyra e politikanëve që në këtë ditë përkujtimore, të rrënjoset pasioni dhe dashuria për vendin.

"Është më e pakta që mund të bëjmë sot në emër të LSI-së, për të vendosur një kurorë në shenjë respekti dhe mirënjohje të 28 mijë djemve dhe vajzave shqiptare për çlirimin e Shqipërisë nga pushtuesit nazifashist. Por ajo që është akoma më e rëndësishme, është që detyra jonë jo vetëm si klasë politike, por detyra jonë si nëna, si gra dhe si vajza, është për të rrënjosur akoma më shumë në zemrën e të rinjve dhe të rejave tanë atë që është shumë më e rëndësishme, dëshira, pasioni dhe dashuria për vendin, dashuria për flamurin, dashuria për atdheun tonë. Nëna Shqipëri është jo simbol, por nëna Shqipëri është jeta e çdo shqiptari. Prandaj është detyra jonë që sot në këtë ditë përkujtimore, jo thjesht për t’u kujtuar, por është ditë që duhet të rrënjoset në mendjet tona dhe sidomos të klasës politike, që të mos bëjmë më gabimet që kemi bërë dhe për të myllur njëherë e përgjithmonë këtë situatë tranzicioni, në këtë vit të mbrapshtë siç ishte viti i pandemisë, apo edhe situata pas tërmetit të 26 nëntorit, për të ringritur edhe njëherë pasionin dhe dashurinë për vendin, për të pasur respekt dhe mirënjohje, jo vetëm për dëshmorët tanë, por për të pasur respekt dhe mirënjohje për punën e atyre djemve dhe vajzave që kanë bërë për Shqipërinë. Lavdi dëshmorëve! ", tha ajo.

Disa minuta më parë kanë mbajtur homazhe te varrezat e Dëshmorëve, kryeministri Edi Rama, kryetari i Kuvendit Grmoz Ruçi dhe presidenti Ilir Meta.

Kryetarja e LSI-së është një ndër ato figurat politike që e ka shprehur hapur mosbesimin në ekzistencën e koronavirusit. Këtë e ka dëshmuar shumë herë ku është shfaqur në grumbullime të ndryshme, angazhime politike apo me të rinj duke mos vendosur maskën apo duke mos respektuar distancimin social. 

Por pavarësisht kësaj, autoritetet shqiptare nuk janë kursyer ndaj Kryemadhit teksa e kanë gjobitur 3 herë për thyerjen e masave antiCOVID të vendosura nga qeveria shqiptare. Rasti më i fundit është ajo në festën e ditëlindjes të aktorit Bes Kallaku ku Kryemadhi së bashku me Presidentin Ilir Meta u gjobitën në masën 10 mijë lekë.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i infermieres për vjedhje, a mendoni se ka bluza të bardha që abuzojnë me detyrën dhe besimin e pacientëve?

Komento

Komente

 • robi: 29/11/2020 18:03

  Nafije fallxhorja e shoqeruar nga lristat erotiko naziskine te haremit te Jales.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 29/11/2020 17:27

  Monika grua me e ndershne.Me ja rreshtu misrat qe ka provuar shkon deri ne Jale rreshti ka ende kohe eshte e re dhe shtohet rreshti

  Përgjigju
 • Cubi: 29/11/2020 16:51

  Shkurt parti qensh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigju
 • tosi: 29/11/2020 16:07

  Nafije dybeku e shoqeruar nga sharebajgat e haremit erotiko naziskin te Jales Floida surratufoja dhe Erisa hundpinokja ne delir. Te rente panuklla moj Nafije fallxhorja tek kryqet e thyera dhe tek hunda e kalit jarebi

  Përgjigju
 • Tirona: 29/11/2020 15:48

  Eshte shume e thjeshte per ta larguar nga politika dhe qe mos te kete mundesi ta hedhi kandidaturen per deputete. Kjo eshte gjobitur disa here dhe prap nuk mer vesh , cfare pret prokuroria pse nuk e ndalon dhe ta dergoje per gjykim se kjo me paramendim ka kryer dhe po kryen humbjen e jeteve te njerezve duke perhapur kete Virus vdekjeprures. KY ESHTE RASTI ME I MIRE QE KjO TE PERBALLET ME LIGJIN, se me gjoba kesaj si plas fare trapi DHE SIKUR TE DENOHET VETEM ME NJE DITE BURG TE FORMES SE PRERE ,KJO BAXHELLE NGELET JASHTE KANDIDATURES PER DEPUTET DHE JASHTE POLITIKES dhe Shqiptaret do shpetojne nga nje neperke qe vjell helm cdo dite.

  Përgjigju
 • meri: 29/11/2020 14:40

  Kolektivizimi i Injorances,Monika ,ka 30-vjet qe meret me politike ,dhe sa here qe flet thot,detyra jon sot eshte ...ti bejme te rinjte qe te duan atdheun etj...etj.Nuk i mjaftuan 30-vjet per ta ber kete detyre,apo u kujtua tani qe,nuk ka ku e fut me,pasurin e vjedhur te ketij atdheu ,qe eshte edhe i yni.Kjo politikane dhe disa te tjere,nuk kan me ,se ç'ta ofrojne,kerkojne te kapen forte pas politikes ,vetem per te shpetuar gjen e vjedhur.

  Përgjigju
 • Kacidhe: 29/11/2020 14:29

  Ke ndot deshmoret o baxhelle.

  Përgjigju
 • Ana: 29/11/2020 13:43

  Kjo grua e ulët po kthehet në një nga fytyrat më të urryera në Shqipëri. Zakonisht thuhet si gjeli majë plehut por, meqë nuk është gjel po them si pula në mut. VFLP!

  Përgjigju
 • FATMIRI: 29/11/2020 13:40

  PARTI KURVASH E HAJDUTESH TE UDHEHEQUR NGA KRYEKURVA NJERZ TE PESHTIR ÇDO GJE FALSITET

  Përgjigju
 • Gim: 29/11/2020 12:43

  30,000 euro me shkoi kura bashke me aeroplan ne turqi per kovidin. Qe me siguri ma ka ngjitur nje idiot/e si kjo. Do jepja 30,000 te tjera vetem qe te vdisnin keta sharlatane dhe mos infektonin me njeri tjeter. Kush vret nja 10-15 nga keta ndyresirat pa maska duhet te marri nje cmim prej 30,000 eurosh per jetet dhe mundimet qe u kursen pjeses tjeter te njerzve

  Përgjigju
 • Vitali: 29/11/2020 12:17

  Kjo eshte nje femer e ulet qe thote qe mua nuk ka burre qe ma del por qe te tere ja fusin sa per masken pjerdh ajo per leket e gjobes qe mund ti vene ajo me ato leke fshin b....n pranda hapni mire syt se kujt do jeni voten

  Përgjigju
 • Ami: 29/11/2020 12:11

  Po pse e lene kete qe mos respektoi rregullat po pse kjo nuk pyet per qeveri apo i thot te gjitheve se “ca jane per mua ato leket qe me vene gjobe thjesht nje kunj dhembesh me pak “ prandaj hapni syt e shikoni se c’far mallit eshte ajo po te jete ne pushtet do ju rrjepi

  Përgjigju
 • Nip.deshmori.L.N.C.: 29/11/2020 12:10

  O fytyre gorille me gjithe ata plehra qe ke mbledhur me vete,largohuni qe aty o felliqesirat e kombit.E treguat veten si i sherbeni kombit.Duke plackitur dhe duke shkaterruar per tridhjet vjet rreshte,por me e habitshmja kur gjithe bota po mundohet te kujdeset nga pandemia ju me shembullin tuaj tregoni cfare kafshesh jeni.

  Përgjigju
 • beso: 29/11/2020 12:06

  JU RAFTE KORONA DHE SHKOFSHI PER LESH SE KESHTU DO TE PASTROHET KY VEND NGA HAJDUTET DHE PLERAT....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Operacioni i në Shkodër, bujtina po shembej por pronari u shpëtoi, Agim Dardha në Report Tv: Ecëm mbi pesë orë në dëborë por ia dolëm