“Ben Qimja” sot përballë gjyqtarëve të Apelit

Në gjykatën e Apelit Vlorë, pritet të zhvillohet sot seanca për caktimin e masës së sigurisë për biznesmenin e Fierit Arben Isufaj. Seanca e parashikuar ditën e sotme ka marrë spunto nga kërkesa e prokurorisë për ndryshimin e masës nga “arrest shtëpie” në “arrest në burg” pasi sipas akuzës Isufaj është në proces gjyqësor mpër ekstradimin e mtij në shtetin Italian.

Lidhur me mënyrën e lirimit të Arben mIsufaj, ka reaguar pak ditë më parë dhe Prokuroria e Përgjithshme, e cila nëpërmjet një deklarate zyrtare denoncoi vendimet gjyqësore, duke i kërkuar ministrisë së Drejtësisë dhe KLD që të merrnin mmasa për verifikimin e disa vendimeve që kanë sjellë lirimin e Arben Isufaj, arratisjen e Arben Gropës dhe lirimin tjetër të Erjon Sadikaj, duke sjellë dështimin e të tre ekstradimeve.

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

PD harron ‘luftën e brendshme’, beteja në komisione me PS