Moska këmbëngul: Takim Putin-Zelensky? Po, por vetëm me rezultate, jo thjesht sa për të dhënë shpresë

Moska këmbëngul: Takim Putin-Zelensky? Po, por vetëm me rezultate, jo thjesht sa për të dhënë shpresë

Një takim mes presidentëve rus dhe ukrainas është i mundur, por sipas Rusisë, kjo duhet të bëhet kur pakët të kenë arritur një dakordësi për një marrëveshje.

"Sa i përket takimit që Zelensky kërkon kaq shumë, sigurisht që një takim i tillë mund të bëhet. Pse jo? Por një takim i tillë duhet të përgatitet në mënyrë thelbësore dhe se ukrainasit dhe rusët bien dakord dhe me një dokument përfundimtar. Për një takim thelbësor me një dokument përfundimtar dhe jemi gati. Është e kotë të bësh takime për të dhënë shpresë dhe për të mos marrë rezultate", tha presidentja e Këshillit të Federatës Ruse, Valentina Matviyenko. 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, G7: Asnjë shtet s'duhet të ndihmojë Rusinë! Biden paralajmëron Putin: Nëse ka sulme kimike, do përgjigjemi! Von der Leyen: Task forcë për energjinë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Protesta dje para Bashkisë së Tiranës, ndalohet një 38-vjeçar, nën hetim 3 persona të tjerë

Protesta dje para Bashkisë së Tiranës, ndalohet një 38-vjeçar, nën hetim 3 persona të tjerë