‘Na turpërove’, Ronela Hajati ironizon kritikat e shqiptarëve për kënëgën! ‘Sekret’ ‘pushton’ zemrat e europianëve

‘Na turpërove’, Ronela Hajati ironizon kritikat e shqiptarëve për kënëgën! ‘Sekret’ ‘pushton’ zemrat e europianëve

Ronela Hajati

“Sekret” nuk kaloi në finalen e madhe të “Eurovisioni”, por europianët e çuan këngën “numër 1” në 48 orët e fundit.

Ronela i ka bërë të gjithë të kërcejnë nën ritmet e këngës shqiptare, ndërsa klikimet nuk ndalen. Deri më tani kënga ka arritur mbi 2 milionë.

Pavarësisht se europianët e pëlqyen këngën, në Shqipëri shumë nga personazhet e njohura kanë bërë shumë kritika për veshjen dhe kërcimin e këngëtares në skenë. Ajo i ka ironizua ata duke e cilësuar këtë si një “turp”.

“2 milion! Kurrë skam marrë kaq shumë dashuri nga njerëz që nuk flasin shqip”, ka shkruar ajo duke iu referuar komenteve negative që ka marrë ditët e fundit.

 

Kujtojmë se Ronela e hapi festivalin e madh muzikor, duke performuar e para, por nuk ia doli të kualifikohej.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranë! Masa për kompanitë guancë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranë! Masa për kompanitë guancë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median