Në 11 muaj, 9 drejtorë të ndryshëm! Sërish ndryshime në Kadastrën e Vlorës, zv. Drejtori i pezulluar për dosjen e ‘Jalës’ merr drejtimin e institucionit

Kadastra e Vlorës

VLORË- Në 31 dhjetor, Kadastra e Vlorës ka njohur drejtorin e ri! Ai është Klodian Troci. Troci ka qenë nëndrejtor në këtë institucion dhe zë vendin e Andi Binajt. Ky i fundit u largua pas 6 muajsh në krye të Kadastrës, pasi ka marrë postin e drejtorit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit.  Klodian Troci i cili ishte pezulluar më herët nga ky institucion në listën e 25 specialistëve për shkelje në dosjen e “Jalës”.

Këto ndryshime janë paralajmëruar edhe nga drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame i cili tha se në këtë institucion ka pasur presione kriminale.

Si është historia e këtij institucioni, që brenda pak muajsh ka ndërruar 9 drejtorë?  Bilbil Aliaj zëvendësoi në këtë post Taulant Canametin, drejtuesin e komanduar që qëndroi në krye të Kadastrës së Vlorës për rreth 4 muaj, pas dorëheqjes të bordit drejtues. Para Canametit në krye të Kadastrës ishte  Elona Hodaj, e cila mori detyrën më 19 shtator. Shkak i largimit të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës është bërë një vendim i Gjykatës së Lartë për një pronë në bregdet në Jalë.

Para Hodajt në krye ka qenë Alteo Nazeraj, një nga punonjësit e Kadastrës që ndenji vetëm 10 ditë në detyrë, ku ish-drejtori Florian Almadhi kishte kërkuar hetim për tjetërsim pronash. Florian Almadhi dha dorëheqjen pas 5 muajve në detyrë, ndërsa së bashku me të janë shkarkuar n/drejtori dhe tre specialistë të institucionit më 9 shtator 2019. I fundit Iarguar është Jurgen Pilkati, i cili qëndroi në detyrë vetëm një muaj e gjysmë. Drejtori i 8-të është emëruar Andi Binaj. Pas tij, vendin e ka zënë Klodian Troci. 

Drejtorët e Kadastrës së Vlorës që u larguan brenda 11 muajve
Bilbil Aliaj
Taulant Canameti
Elona Hodaj
Alteo Nazëraj
Florian Almadhi
Klodian Troci
Jurgen Pilkati
 Andi Binaj
Klodian Troci

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlore: 31/12/2020 18:33

    Ja me keta plera qe hidhen sa andej ketej bejne cfare duam e i degjojme prape qe jane bere drejtora ka rrezik i humb zgjedhjet o Ed Rama.Mbaroi vlora vetem ky bastardi la ngel ul e ngri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Turqia dhe SHBA diskutojnë zhvillimet në Ukrainë, Siri dhe Kaukaz