Nga artistë te zv. ministra/ Report Tv zbardh listën e këshilltarëve bashkiakë për Tiranën

1532193753_keshillibashkiak1.jpg

Erion Veliaj është regjistruar si kandidat i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Tiranës. E deleguara e Partisë Socialiste për Tiranën ka dorëzuar dje në Komsionin Qëndror Zgjedhor emrat e kandidatëve për bashkitë e tjera për qarkun Tiranë, Rakip Suli, Redi Krajli, Agim Kajmaku dhe Haxhi Memolla si edhe listat e kandidateve të këshillit Bashkiak perkatës.

Gazatarja e Report TV Esiona Konomi zbardh listën e këshilltarëve bashkiakë për Tiranë.

Lista duket e goditur dhe pasqyron një ndërthurje të zgjedhurish mes qeverisë dhe bashkisë, ku spikasin një sërë zëvendësministrash të qeverisë Rama, të cilët kandidojnë për një vend në Këshillin Bashkiak. 

Listës i janë bashkuar edhe emra të spikatur të qeverisë si Toni Gogu (Zv. Ministër i Drejtësisë), Ornela Çuçi (Zv. Ministre e Mjedisit), Besfort Lamallari (Zv. Ministër i Brendshëm), Sonila Qato (ish ministre dhe drejtoreshë e ARRSH), Julian Hodaj (Zv. Ministër i Brendshëm), Arta Dollani (Drejtore e Institutit të Monumenteve të Kulturës), Albert Nikolla (pedagog).

Por nuk kanë mbetur jashtë listës edhe emra të njohur për publikun në fushën e sportit dhe humorit. 

Gaz Paja, aktori i mirënjohur i Portokallisë, shumë i dashur për shqiptarët me rolet e tij të papërsëritshme të humorit, është një tjetër emër që i bashkohet këshillit bashkiak të kryeqytetit.

Redi Jupi, ish futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare, po ashtu është pjesë e listës së këshilltarëve, me “background” çështjet e sportit.

LISTA E PLOTË

Bardhylka Kospiri

Orion Gliozheni

Mira Kapisyzi

Adrian Civici

Klodeta Dibra

Luan Bregasi

Sonila Qato

Gazmend Paja

Romina Kuko

Redi Jupi

Arta Dollani

Aldrin Dalipi

Danja Sorensen

Toni Gogo

Teuta Vodo

Albert Nikolla

Ornela Çuçi

Artur Sula

Frida Krifca

Eridian Salianji

Ermira Gjeçi

Etjen Xhafaj

Vjollca Braho

Besfort Llamallri

Alda Llazani

Koli Bele

Genta Mezini

Ervin Mete

Dorina Kuka

Plarent Ndreca

Jozela Koka

Oltrion Rrumbullaku

Klodiana Beshku

Julian Hodaj

Maura Linadi

Agim Kraja

Blerina Doracaj

Hantin Bonati

Gerta Pëllumbi

Petrit Deskaj

Bora Panajoti

Redi Shtino

Albina Nanaj

Glindxhet Madhi

Luiza Grazhdani

Enis Hoxha

Iva Beharaj

Genc Duka

Alketa Hila

Bajram Shera

Katerina Marku

Egert Vargu

Sara Shameti

Naim Halili

Xheni Hatillari

Roy Bashaj

Grejsi Bixhi

Tedi Deraj

Liri Jani

Fatmir Heti

Olsa Ulqinaku

Eni Bistri

Laureta Sinanaj

Rodolf Xhillari

Kamela Banushi

Ramazan Buci

Gresa Hoxha

Rasim Hidri

Anxhela Bakiasi

Eralb Mara

Valbona Zeka

Ylli Çano

Ruilda Lita

Auran Xhani

Arnisa Lushaj

Klevin Lala

Jonida Mema

Qaif Qefalia

Alketa Cobo

Darling Mersi

Eugerta Bak

Gledi Belba

Fatbardha Sadikaj

Fabjan Azuni

Blerina Vorpsi

Marjana Brozi

Mlitan Marku


Lajmi kryesor:

Përballjet më 30 qershor, kandidatët në 61 bashkitë nga PS, BD, ish-aleatët dhe të pavarurit /EMRAT


m.v./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?