Një javë më parë COVID-i i mori të birin 18-vjeçar, sot ndërron jetë i ati po nga virusi

Një tragjedi ka rënë në një familje në Tiranë, ku pas ndarjes nga jeta të djalit 18-vjeçar nga COVID, virusi i ka marrë jetën ditën e sotme edhe të atit. I ati ishte i shtruar te “Shefqet Ndroqi”, prej kohësh po nuk ka mundur të fitojë dot betejën.

Edhe i biri 18-vjeçar ishte i shtruar te “Shefqet Ndroqi” dhe humbi jetën një javë më parë.

Nga COVID ishte prekur edhe e ëma e 18-vjeçari, por ka mundur të shërohet duke e lënë spitalin më herët.

18-vjeçari dhe i ati ishin me sëmundje bashkëshoqëruese, sëmundje gjenetike të obezitetit. Djali ka shkuar në spital 10 ditë pasi ishte infektuar, teksa virusi kishte  dëmtuar pjesën më të madhe të mushkërisë së  tij. Të njëjtin fat pati edhe i ati i tij duke sjellë një tragjedi të dy-fishtë në familjen e tyre.


Lajmi kryesor:

21 humbje jete dhe 952 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit! Një javë më parë virusi i mori jetën 18-vjeçarit nga Tirana, sot ndërron jetë edhe babai i tij


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?×

Lajmi i fundit

John

34 mijë qytetarë dalin nga sigurimet shoqërore! Eksperti Dermyshi: Rritja e papunësisë cënon pensionet! COVID rriti informalitetin në punësim