POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Oferta' e Ramës për opozitën, Berisha: O birbio do të shporrim

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron provokim ofertën e kreut të qeverisë Edi Rama për opozitën se është gati për zgjedhje të parakohshme në vjeshtë, por vetëm nëse fitojnë një bashki më shumë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Postimi i Sali Berishës
Qendrimi i Edvinit ne Kongres eshte thirrje per te shporrur sa me pare kalbesiren! Miq, kushti i Edvin Kristaq Urrejtjes, ne kongresin funeber te kakistopartise, per opoziten per zgjedhje te parakohshme se “Nese opozita fiton nje bashki me shume se ne, shkojme ne zgjedhje", eshte nje kushtrim tjeter per opoziten dhe shqiptaret.

Me kete deklarate, ky birbio qe rrembeu zgjedhjet me banda dhe para droge, u thote shqiptareve se vetem po nuk arrita t’ju grabis perseri shumicen e bashkive do plotesohet kerkesa juaj per zgjedhje te parakohshme. Per popullin opozitar dhe çdo shqiptar kjo deklarate eshte kushtrim dhe ka vetem nje pergjigje: Ta shporrim, ta shporrim, te shporrim kalbesiren


Lajmi kryesor:

Vijnë reagimet e para (refuzuese) nga PD, Bozdo i 'pashpresë': E bëjmë sfidën nëse fitojmë vetëm një bashki!


d.ba.
Komento

Komente

 • Fukarenjte: 24/03/2019 14:24

  Mos vendosja e MINIMUMIT JETIK NGA QEVERIA E KRIMINELEVE RAMA DO TA SHKATEROJE PERFUNDIMISHT RILINDJEN E KRIMIT Per sa I perket 500 lekshit DUKET QARTE QE MILITANTET ARINJTE TE RAMES JA KANE MARE DOREN SHITBLERJEVE POLITIKE DHE SIDOMOS TE VOTIMEVE ME PARATE E DROGES TE HERONJEVE TE HESHTUR TE RILINDJES TAHIRIT GJIKNURIT AHMETAJT QE DO TI KUJTOJME PERHERE. SHKATERIMI I KALASE RAMA ESHTE I PA EVITUSHEM SHKATERUESI ESHTE POPULLI FUKARA QE DO TJU SHKELE ME KEMBE RROFTE SHQIPERIA POSHTE RAMA ME KRIMINELET E TIJE

  Përgjigju
 • Cuni: 24/03/2019 11:39

  Ti hash mutin o Sale

  Përgjigju
 • Ziguri: 23/03/2019 23:46

  Opozita pa FORCEN e duhur per te kolapsur keshtjellen Rama

  Përgjigju
 • Drejtësia po vjen: 23/03/2019 23:16

  Dhe malaria nuk do kish lën kaq viktima e dëme në këtë vend sa i la ky kriminel,,o zot,,kur do zhduket !? Tè shpëtojm

  Përgjigju
 • Luli: 23/03/2019 23:09

  Shtetin e drejtuarnga Rama Berisha e quan kakistokraci. Po ate shtetin e ndertuar dhe drejtuar dikur nga ti cfare mund ta quash o berishe kake apo mut? Kudo qytete te rrenuara, pisllik korrupsion, droga me ne krye lazaratin qe berisha perpak si kerkoi unesco s ta ruaje si monument. Plak i ndyre dhe i paftyre e kriminel.

  Përgjigju
 • opinion: 23/03/2019 22:36

  si ka mundesi MALLKIMET e nje populli te tere ty mos te zen?????si ka mundesi ti o kalbesire mos te na hiqesh qafe? si ka mundesi o kafshe qe je bere si kuceder mos te flasesh pa ofendime??/si nuk te degjova njeher o tradhetar vrases dhe hajdut te besh politik por vetem shpif mallkon ,shikon nga vryma e celsit.shan me liber shpie.

  Përgjigju
 • Fukarenjte: 23/03/2019 22:29

  Rama IK Rama IK IK IK IK Rama IK IK IK IK IK Populli nuk don me te pa me sy Prej V A R F E R I S E Rama IK IK dhe thyej qafen Per te mos me te pa me me sy

  Përgjigju
  • Ariu: 24/03/2019 01:25

   Loku, ik mer 500 lekshin se e fitove per sot. E bere detyren si buçe e perkushtuar.

 • Xhin xhoni: 23/03/2019 22:23

  O KRYEKRIMINELI SHQIPRIS MALOKU SALHE MOS U MËRZIT SHUM SE DITËT I KE TË NUMURUARA. AMERIKA TË KA FUT NË KUADRAT E SKA Z O T QË TË SHPËTON TY E KOMPLET FAMILJEN TĒNDE. UDH TË MBAR PËR NË REÇ O SALHEU PËRÇ.

  Përgjigju