Opinionisti Meçaj: Basha dhe Berisha janë të dy anti-Amerikanë

“Berisha-Basha kush është anti-Amerikan?”, kjo është tema e diskutimit në emisionin “Repolitix” në Report Tv ditën e sotme.

I ftuar në studio, opinionisti Arben Meçaj tha se të dy, Basha dhe Berisha janë anti-Amerikanë, ndërsa e ka shpjeguar dhe përse i quan të tillë.

“Basha dhe Berisha janë të dy anti amerikanë. Amerika ka disa parime themelore sot dhe që është prezent në botë mbi këto parime, siguria demokracia, korrupsioni. Mbi këto parime ajo fillon dhe të etiketon. Në momentin që ti je strukturë që cënon sigurinë botërore... kur ti cënon sigurinë ajo fillon një politikë që më pas edhe të vendos sanksione”, tha Meçe.


Lajmi kryesor:

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Bejko: Berisha grusht shteti brenda PD, kërkon ta kthejë partinë në bunker! Sot përdori gjuhë të frikshme, Basha të ruhet prej tij


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin