Opozita nis protestuesit nga rrethet drejt Tiranës (VIDEO)

Në orën 10:00 opozita do të protestojë para parlamentit. Degët e PD-së dhe LSI-së në rrethe kanë mobilizuar simpatizantët duke i nisur me autobusë dhe makina private drejt Tiranës për tubimin para parlamentit kundër qeverisë. Nga Fieri, Berati, Lezha dhe qytete të tjera prej mëngjesit janë nisur grupe protestuesish drejt kryeqytetit.


Lajmi kryesor:

Opozita 3 orë protestë! Tension me policinë tek Kuvendi dhe sulm me bojë Ministrisë së Brendshme (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike