Përlotet Genc Fuga, merr mesazhin e bukur nga e bija në “Rreze Dielli”

‘Rreze Dielli’ e priti Vitin e Ri me të ftuar special, mes festës, muzikës dhe emocioneve të bukura.

Në biseda të ngrohta dhe këngë të bukura, të ftuarit në “Rreze Dielli” uruan festat e fundvitit.

Pas këngëve, valleve dhe ushqimeve plot shije ishte edhe momenti i hapjes së urimeve nga të njerëzit e dashur për secilin të ftuar të “Rreze Diellit”. Kartolinat e mbushura me fjalë të ngrohta dhe urime të papritura emocionuan dhe përlotën.

Aktori i njohur Genc Fuga mori mesazhin e bukur nga vajza, e cila studion në Gjermani. Një mesazh që e emocioni së tepërmi aktorin:

“ I dashur Babi, çdo mëngjes kaloj pranë teatrit Anhaltin  dhe shoh posterat e shfaqeve. Më kujton shumë detaje të bisedave tona, kur pinim kafen e dytë dhe të tretë të mëngjesit, kujtoj skenat që ke luajtur me shumë mjeshtëri dhe shfaqet që kemi parë dhe komentuar bashkë. Kanë qenë pjesë kaq e rëndësishme në ndërgjegjen time. E gjej veten shpesh t’I referohem dijeve të tua në të gjithë aspektet e jetës të përditshme apo akademike. Më jep vërtet fuqi që të kam ty për baba. Të puth fort nga Gjermania” ishin fjalët e kartolinës së vajzës së tij Fiona, që arritën të përlotin aktorin në studio.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Kam një tufë komunistësh që më votojnë', Agron Duka në Repolitix: Me këtë sistem duhet të futem tek sqetlla e Berishës dhe të kandidoj

'Kam një tufë komunistësh që më votojnë', Agron Duka në Repolitix: Me këtë sistem duhet të futem tek sqetlla e Berishës dhe të kandidoj