Triumf me vuajtje! Reja merr fitoren e parë si kuqezi, ringjallen shpresat për kualifikim

Shqipëria arriti që të fitonte përballë një ekipi modest por problematik si Moldavia me rezultatin 2-0 në ndeshjen e zhvilluar në Elbasan Arena në një atmosferë të vakët, pasi interesi ishte i vogël nga tifozët. Golat e sfidës u shënua nga bomberi Sokol Cikalleshi në të 65', që mori një asist perfekt nga Roshi ndërsa në minutën e 93 Ylber Ramadani shënoi një supergol nga jashtë zonës duke vulosur triumfin e parë të trajnerit të ri Reja. Me këtë fitore Shqipëria mban vendin e 4-t me 6 pikë ndërkohë që 3 skuadrat sipër saj Franca, Turqia dhe Islanda janë me 9 pikë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:47
Vizitori special që ndoqi kombëtaren në Elbasan


Granit Xhaka ndoqi nga afër ndeshjen Shqipëri-Moldavi, së bashku me të atin Ragip Xhaka në stadiumin 'Elbasan Arena' mbrëmjen e sotme që u fitua nga kuqezinjtë 2-0.

Ora 22:34
Godet fuqishëm Ramadani, Shqipëria vulos fitoren përballë Moldavisë

Shqipëria vulos fitoren përballë Moldavisë, pasi shënoi golin e dytë të ndeshjes me një super gjuajtje nga jashtë zone me autor Ylber Ramadanin.


Shqipëria vulos fitoren përballë Moldavisë, pasi shënoi golin e dytë të ndeshjes me një super gjuajtje nga jashtë zone me autor Ylber Ramadanin.

Ora 22:18
'Rama ik' në 'Elbasan Arena'


Gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Moldavisë që po luhet në stadiumin “Elbasan Arena” disa tifozë kanë shpalosur një banderolë me flamurin kuqezi ku shkruhej “Rama ik”, ndërsa ndërhyri siguria duke e hequr.

Ora 22:09
Shënon Cikalleshi, Shqipëria kalon në avantazh kundër Moldavisë


Shqipëria ka kaluar në avantazh kundër Moldavisë pas golit të shënuar nga Sokol Cikalleshi në minutën e 65. Pas një kombinimi fantastik në zonën moldave, sulmuesi kuqezi arriti që të dërgonte topin në rrjetë duke ngritur stadiumin në peshë.

Ora 21:11
Shqipëria mposht Moldavinë dhe ndjek ëndrrën për në ‘Euro 2020’

Foto nga ndeshja

1 / 10

Tifozat Kuq e ZI

2 / 10

Trajneri i kombëtares Edy Reja

3 / 10

Foto nga ndeshja

4 / 10

Foto nga ndeshja

5 / 10

Foto nga ndeshja

6 / 10

I pranishëm në stadium dhe ylli i Arsenalit Granit Xhaka

7 / 10

I pranishëm në stadium dhe ylli i Arsenalit Granit Xhaka

8 / 10

Goli i Cikalleshit

9 / 10

Goli i dytë nga Ramadani

10 / 10
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • Karafil Lengu: 12/06/2019 09:57

  Dikur ne stadium shkohesh vetem per te pa ndeshjen e futbollit te 2 ekipeve,tashti ne Lac nga tifoza te dehur e droguar degjon allahu ekber,ne Elbasan Rama ik-keshtu qe me mire rri ne shtepi e shikoje ne TV.

  Përgjigju
 • Cubi: 11/06/2019 22:57

  Paska qen rasti i mire me shpetuar shqiperia

  Përgjigju
 • Luan: 11/06/2019 22:41

  Vetem nje parti talebane si PD mund te beje politike ne stadium kur luan kombetarja.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!