Basha: Çdo të enjte bllokojmë rrugët! Gati të sakrifikojmë për të mos lejuar zgjedhjet në 30 qershor

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme kryesinë dhe kryetarët e degëve ku u vendos se çdo të enjte do të bllokohen rrugët kryesore në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, burime për Report Tv bëjnë me dije për gazetarin Elis Memelli se do të bllokohen rrugët hyrëse edhe në qytetet ku Rama do të zhvillojë turin e tij në kuadër të "Bashkia që duam". Bllokimi i rrugëve nisi ditën e sotme në qytetin e Shkodrës, për të vijuar ditën e nesërme në qytetin e Elbasanit. Po të njëjta burime, sqarojnë se Basha u ka kërkuar krerëve të degëve angazhim maksimal, për të mundësuar një pjesëmarrje sa më të madhe në protestën e katërt kombëtare të opozitës së bashkuar, e planifikuar të mbahet më 11 maj. 

Asnjë minutë paqe për Edi Ramën derisa të largohet e t’i hapë rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme.Koha kur në Shqipëri Edi Rama dhe kriminelët e tij diktonin zgjedhjet, ka marrë fund njëherë e mirë. Ne do të jemi në krye të protestave të qytetarëve, derisa të fitojmë betejën europiane dhe demokratike për të mos lejuar krimin elektoral të 30 Qershorit. Edi Rama e di se nuk mund t’i rezistojë presionit popullor, prandaj po kërcënon me burg. Edi Rama ka frikë, sepse e di shumë mirë, që një hetim i pavarur, çon në burg atë vetë, Vangjushin e tij dhe Damian Gjiknurin për blerjen e zgjedhjeve bashkë me krimin.

Mesazhi i qëndresës qytetare për Edi Ramën, që iu frikësohet zgjedhjeve të lira si djalli nga temjani, është se nuk ka shpëtim prej tyre. Ne jemi të gatshëm të sakrifikojmë çdo gjë për të mos lejuar që në 30 qershor të ketë një krim tjetër elektoral si ai i 2017-ës. Koha kur populli shkonte në burg dhe kriminelët në qeverisje, ka marrë fund. Politikanët e lidhur me krimin do të shkojnë në burg dhe populli do të çlirohet nga krimi dhe korrupsioni. Përballja do të jetë në çdo qytet në çdo shesh dhe rrugë të vendit për të kulmuar në 11 maj në protestën kombëtare përpara kryeministrisë
" mësohet se ka thënë Basha. 

Ndërkohë, një ditë më parë u bllokuan përreth një orë pesë akset kryesore në vend. Në Tiranë, rrethrrotullimi Shqiponja; Durrës-Kavajë, Plepa Autostradë- përballë shtëpisë së pushimit; Fier, rrethrrotullimi Sheq; Elbasan, rrethrrotullimi Bradashesh; Milot, karburanti në autostradë. I njëjti skenar mendohet të vihet në zbatim çdo të enjte.

B.K./d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento

Komente

 • Ilir: 27/04/2019 08:30

  Kryeminister dhe qeveri djallezore. E dine se njerezit merziten nga bllokimet dhe me qellim nuk nderhyjne per te liruar rruget qe te humbase pike opozita idiote e Mones dhe Lulit te vocerr.

  Përgjigju
 • memento mori: 27/04/2019 06:07

  platforma juaj qenka qe te inatoset njerzia i bllokuar ne mes te trafikut. Duhet ta provosh ne kurrizin tend se cdodh me njeriun kur i bllokohet rruga per 1 ore. Nuk fitoni simpatine e njerezve te lekundut. protesto tek blloku o zoteri, aty ka edhe femra te bukura e te qetesohet shpirti e ndoshta gjeni ndonje ide me kete rast per platforme konkurruese ndaj asgjës që keni perballë asgjës.

  Përgjigju
 • Krraba: 26/04/2019 23:24

  Vazhdoni bllokoni rruget sa tu hekurosi ndonje kokekrisur ,se durimi ka kufi Kush te jep te drejten ty o idiot te mos lejosh te votojne ata qe duan????!!!!!! Keto gjera po I shpikni ju opozita me e shpifur ne bote ,dolet nga parlamenti tani nuk jeni asgje pervecse rrugace te rrugeve qe do denoheni per thyerje te ligjit Ju po e beni si puna e gruas qe I vdiq burri e tha: Vdiq burri im mos mbetet burre ne kembe “ ,po nuk ju logaritmi njeri tani

  Përgjigju
 • Sabri: 26/04/2019 22:16

  Bravo Luli! Po e ndjen te keqen qe te pret. Kto jane shenja deshperimi i dashur Luli.

  Përgjigju
 • O derman: 26/04/2019 21:30

  Po kujt ja bllokon rrugen o trim leshi,atyre 5 turisteve qe vin sjellin nje peslekshe per tu ushqyer populli shkret??? Hajde politikan largpames hajde.. Ti po qe je per Shqiperin..je tamem lider.. Ptyy rrac e shemtuar qe na u qepe

  Përgjigju
 • Ilo: 26/04/2019 21:17

  Na cate ka.. n do ju veme nen rrota se nuk do rrime me ore ne rruge sepse ju teket juve nje bande kurvash e pederastash te bllokoni rruget mutin keni per ti ngrene qeverise vetem pike po' i shtoni.

  Përgjigju
 • ValbonaPaHece: 26/04/2019 20:56

  Pse nuk i bllokon rruget edhe ne Tropoj? Nuk ta mban o legen, as ty as shtriganit nga vicidoli. Po tja mbajti kujt t vin ne b.curri e tma bllokoj rrugen.

  Përgjigju
 • Kritiku: 26/04/2019 20:21

  Bllokoi rruget o derr se 1derr m*ti ke per te fitu. Po cfaj te ka populli qe duhet te bllokohet neper rruge per karriken tende mor plehre

  Përgjigju
 • dulja: 26/04/2019 19:48

  paski qene legena ju ,dhe plera se harrova kushe ja u dha te dret te bllokoni rruget ,apo nuke jeni te zote ne politike dhe ajde

  Përgjigju
 • Taras: 26/04/2019 19:05

  Siurno

  Përgjigju
 • aaaaaa: 26/04/2019 19:03

  o cfar te keni perse duhet te vuajme ne per karigen tuaj mor ndyresira

  Përgjigju
 • Të qift qeni nonën: 26/04/2019 18:49

  O krimineli shal ngjit po kush je ti mor të qift nonën dhe grun Kina dhe India. Po ske fsj ti kur stë japin një plumb në ball ty dhe kryekriminelit malok salge ske faj ti.

  Përgjigju
 • Fat: 26/04/2019 18:47

  Perzotin e bon mir se bon mo shum te pakenaqur dhe fiton i derr muti .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Britania e Madhe rishikon bilancin, deri tani pandemia ka shkaktuar mbi 47 mijë viktima