Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë

1679833121_1679832198333.png

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takimi është zhvilluar në Vilën 30 dhe ka zgjatur për rreth 2 orë. Në fokus të takimit ka qenë marrëveshja me Serbinë.


Lajmi kryesor:

Rama pret Kurtin në Tiranë: Të hedhë hapat për Asociacionin dhe Kishën Serbe, e mbështes! Kryeministri i Kosovës: Kërkojmë mbështetjen e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Përplasen dy trena në Indi, të paktën 50 të vdekur dhe 500 të plagosur

Përplasen dy trena në Indi, të paktën 50 të vdekur dhe 500 të plagosur