Rreziku nga koronavirusi/ Mjeku: Astmatikët janë më të rrezikuar, anemikët...

Po anemikët a janë më shumë të rrezikuar?
Alban Ylli: Jo në mënyrë tipike për këtë, por këshilla është sikur ka qenë i kujdesshëm të vijojë të zbatojë të njëjtat rregulla si më parë.

Po personat me astmë?
Alban Ylli: Ata me astmë janë më të rrezikuar. Kapaciteti i tij adaptues është i ulët, do ta quaja person me rrezik më të lartë.


Lajmi kryesor:

Nga se vuani dhe a rrezikoni? Përgjigjet mjeku, pse fëmijët janë imunë, astmatikët të bëjnë kujdes! Shenjat e para të koronavirusit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Berisha i cilësoi shpifje dosjet për ‘Non Grata’, Kim e prerë: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, me Shqipërinë edhe përtej 30 viteve të ardhshme