Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo feston ditëlindjen! Urojnë Rama e Manastirliu: Forca e shembullit të saj sot është frymëzim për të gjithë

Najada Çomo dhe Ogerta Manastirliu

Sot, shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo feston ditëlindjen. Ndryshe nga vitet e tjera, ajo është në krye të detyrës duke iu përkushtuar pacientëve të infektuar me koronavirus.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook i ka uruar ditëlindjen ku ndër të tjera shprehet se Çomo meriton përqafime nga të gjithë për përkushtimin e saj.

"Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë, e cila është vënë në krye të vijës së parë të frontit, në një prej betejave më të vështira më të cilat është përballur ndonjëherë shëndetësia dhe shoqëria shqiptare. Edhe 100 Prof. Najada" - shkruan Manastirliu.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:22
Vajza e Najada Çomos e uron për ditëlindjen: Dhurata më e bukur që mund t'i bëni mamit, është respektimi i rregullave

Vajza e Shefes të Spitalit Infektiv, Najada Çomos, Greisi i ka kushtuar një mesazh të veçantë të ëmës me rastin e ditëlindjes.

Përmes një postimi në Facebook, ajo shkruan se si çdo ditë tjetër, Najada është në spital në krye të detyrës duke i shërbyer pacientëve të infektuar me COVID.

Ajo thotë se dhurata më e bukur që mund t'i bëni mamasë tuaj është të respektoni rregullat anticovid.

"Sot, si çdo dite tjeter ti je ne Spital, duke i sherbyer me perkushtimin maksimal çdo individi i cili eshte duke vuajtur pasojat e ketij virusi qe ka ndryshuar jetet e secilit prej nesh. Gezuar Ditelindjen mushi. Dhurata me e bukur qe mund ti beni mamit eshte te respektoni rregullat" shkruan Greis.

Ora 10:43
Urimi i Ramës për Najada Çomon: Përkushtimi i saj është frymëzim për të gjithë! I reziston me dinjitet sprovave të jetës

Edhe kryeministri Edi Rama ka uruar shefen e Spitalit Infektiv Najada Çomon për ditëlindje. Përmes një postimi në Facebook ai shkruan se përkushtimi i saj është frymëzim dhe vijë ndarëse mes shumicës të shqiptarëve që punojnë dhe u bëjnë ballë sprovave të jetës.

"Forca e shembullit të saj sot është frymëzim dhe vijë ndarëse mes shumicës dërrmuese të shqiptarëve, që punojnë, rezistojnë e triumfojnë me dinjitet përballë sprovave të jetës dhe një pakice të zhurmshme dallkaukësh, llafazanësh e parazitësh, që në gjithë historinë e tij e kanë penguar e turpëruar këtë popull në rrugëtimin e vet të mundimshëm!" - shkruan Rama.

 

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • LORA: 21/11/2020 11:47

  Gezuar ditlindjen Doktoresh e vyer.

  Përgjigju
  • Keshilli i bashkise Vlore: 21/11/2020 12:30

   Edhe 100 profesoreshe e nderuar! Je shembull i mbrekullueshem i mjekesise dinjitoze qe po sakrifikon prej muajsh duke shpetuar jete njerezish. Je heroine dhe frymezim per te gjithe!×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg