‘Sillet si boss e miliarder’, Ermal Mamaqi i përgjigjet Eva Alikajt pas deklaratave të saj në Report Tv

‘Sillet si boss e miliarder’, Ermal Mamaqi i përgjigjet Eva Alikajt pas deklaratave të saj në Report Tv

Ermal Mamaqi dhe Eva Alikaj

Debati në distancë në lidhje me deklaratat e aktores Eva Alikaj në Report Tv për Ermal Mamaqi vazhdon. Së fundmi për herë të parë, përmes një mesazhi të ‘koduar’, i është përgjigjur vetë Mamaqi.

"Miqtë e mi, askush nuk do t’ju dojë afër nëse nuk dini të silleni dhe t’i respektoni njerëzit. Njerëzit me vlera duan pranë tyre njerëz të tjerë me vlera", nënvizon Mamaqi duke publikuar edhe një shprehje në Facebook.

Kujtojmë se disa ditë më parë aktorja e mirënjohur Eva Alikaj në një intervistë për gazetarin Ermal Qorri në Report Tv solli disa ngjarje jo të këndshme për të.

“Ermal Mamaqit para disa muajve, kur po xhironte H.O.T, e mora në telefon dhe i thashë “Kam dëgjuar që do të bësh një serial, do kisha interes që të angazhohesha.” Ai në telefon si bossi, producenti, miliarderi. Më tha ‘të shoh’, u mbyll telefoni. Unë prisja që të paktën, ta ketë për nder njëherë kur merr njeriu në telefon, se unë e çmoj veten time. Ai nuk të llogarit ai”- tha ajo në një intervistë për Ermal Qorrin në Report TV.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Edi: 15/07/2022 15:52

  Respekt për Evën,artiste e vërtetë dhe pa krahasim me tallavanë sot !

  Përgjigju
 • Rudi: 15/07/2022 10:47

  Si ka mundesi qe nje gje si ky dhembezbathuri te marre guximin dhe te perballet me nje dive si Eva!!??

  Përgjigju
 • Anonim: 15/07/2022 10:21

  LEXOVA NJE KOMENT KU THOSHTE EVA ALIKAJ AKTORE PER TEATER KUKLLASH , PO INJORANT AKTORET QE KAN LOZ TEK TEATRI KUKULLAVE SE KA GJITH BOTA JAN TE NDERUARA SI SHEGUSHE BEBETI DHE TE GJITH PA PERJASHTIM , QE TE FLASESH PER AKTORET E PLEJADES SE FUNDIT QE NGA EVA , ELVIRA DIAMANTI, RAJMONDA BULKU E SHUM E SHUM TE TJER DUHET TE LAJM GOJEN SE DHE SOT I SHOHIM FILMAT E TYRE, POR TE FLASESH PER KARAGJOZ SI ERMAL MAMAQI ESHT HUMBJE KOHE , TE FLASESH PER NJE INJORANT KARAGJOZ QE QESH SI IDJOT NUK KA SENS HUMORI ESHT FATKEQESI E MADHE NJE NJERI QE I RA 5 LEK DHE I KA HIP KALIT SEPRAPTHI , PRANDAJ KY IDJOT O LINDUR TE ZBRES ME KEMB NE TOK DHE TA DIJ QE ASNJE NUK E ADMIRON IDJOTIN.

  Përgjigju
 • Populli: 15/07/2022 01:03

  Nje sugjerim per even! Nje fjale thuaji zamirit dhe mer direkt rrolin.. He tani se jemi ne shqiperi

  Përgjigju
 • minushe: 14/07/2022 16:13

  respekte per aktoren! Ermal Mamaqi te lexoje ndonje liber se ska kulture

  Përgjigju
 • Lola: 14/07/2022 15:20

  Eva eshte artiste e kompletuar dhe nuk i afrohet nje karragjoz si ky kurre!I rrofshin leket zengjin i kesaj kohe!

  Përgjigju
 • "I Mirëedukuari: 14/07/2022 09:03

  E dashur Eva! Më fal që ta them por ke bërë gabim që trokitur në portën e këtij maskarai, anëtar i një plejade maskarenjsh. Këtij Ermalit që unë do e quaja Erm...t, do i thoja: "Hej Erm..t, pjesa jote m% e vlefshme ngeli njollë në çarçaf kur jot ëmë shtrengohej të tillte në jetë!"

  Përgjigju
 • "I Mirëedukuari": 14/07/2022 08:59

  E dashur Eva! Më fal që ta them por ke bërë gabim që ke trokitur në portën e këtij maskarai, anëtar i një plejade maskarenjsh. Këtij Ermalit, që unë do e quaja Erm..ti, do i thoja: "Hej Erm...t, pjesa jote më e vlefshme ngeli njollë në çarçaf kur jot ëmë shtrengohej të të sillte në jetë!"

  Përgjigju
 • "I mirëedukuari": 14/07/2022 08:55

  E dashur Eva! Me fal të të them, por ke bërë gabim që ke trokitur në portën e një maskarai, anëtar i një plejade maskarenjsh. Këtij Ermalit që unë do e quaja Erm...ti do i thoja: "Hej Erm..t, pjesa jote më e vlefshme ngeli njollë në çaraf kur jot ëmë shtrëngohej të të lindte ty!".

  Përgjigju
 • Jola: 14/07/2022 06:51

  Miss u Eva. Me mungon kur teatro mbushej plot e s"kish me bileta. Tani nuk ka me aktore, por vetem sharlatane. E trishte.

  Përgjigju
 • Iris: 14/07/2022 03:33

  Me ka bere per te qeshur kur <<njeriu me vlera>> pozonte para disa vjetesh me puro ne goje ne nje festival nderkombetar ,duke dashur te dukej serioz.Nje nga fotot me idiote qe kam pare ndonjehere dhe e vetmja e ketij lloji ne kohet e sotme,sepse asnje artist i vertete nuk pozon sot neper festivale e premiera jo me puro,por as me cigare,por natyrisht <<njeriu me vlera>> duhet te shpaloste per kamerat e gjithe mediave nivelin e antivlerave qe preferonte dhe nivelin e tij ,nese kishte ndonje.Me vjen keq qe artistet tane te vertete ju duhet t'i luten per nje rol nje njeriu <<me vlera>> te nivelit te Mamaqit & Co.!

  Përgjigju
 • Anxhelo: 14/07/2022 02:28

  O mamaq t q gruan qe e ke derrop

  Përgjigju
 • Beni: 13/07/2022 22:21

  Respekt per Eva Alikaj Nje artiste e pa vdekshMe. Sa per ermal mamqirin, qe ja kane qi grun gjithe top Chanel me gjithe te jashtem e te brendshem dhe shoke e miq Se nja 10 te pakten i di une. Me leket e olldashit qe ja ka lene ne emer te amit Gjoja hapi biznes e filloj rrugetimin e aktorit Ne vend tia kthente leket olldashit kalamajve e nuses!

  Përgjigju
 • Kasemi: 13/07/2022 21:43

  Kur bo edhe ky gru shkerdhymi si tom cruise...pordha modhe, mbaj afer amin se mos ta shtypi na njoni ne top-channel se te jet per ty nuk qesh njerie filmat e tu

  Përgjigju
 • Altini: 13/07/2022 20:08

  Burrë më kurvë ska në shqipëri

  Përgjigju
 • A. N.: 13/07/2022 19:23

  Duhet te kemi nje kurajo teper te madhe te quajme aktor Mamaqin.

  Përgjigju
 • Aliu: 13/07/2022 18:52

  Ti o Ermal Mamaqiri, je me shume vlera ne fakt. Beji yzmet atyre lekeve qe te la oligarku i ndjere Olldashi, e gjasme dyqani i nuseve te gruas, e mos baj kot gam gam. Plehre njeri

  Përgjigju
 • Ersa: 13/07/2022 16:47

  Ermal Mamaqi, kjo gjizë e thartuar që flet për rrespekt! Pff

  Përgjigju
 • Albana: 13/07/2022 15:26

  Po mir ore cfar do te te thot Eva te lutem aman derman po sa vite ka ne kinematografi e kan mar regjizora me emer dhe nje spurdhjak si ty tregon miresjelljen idjot komplet , po nuk esht aktore e re dhe po e meson ti , ti vetem e qeshura pa kuptin sdo me te te njohesh se cfar aktori je karagjoz dmth.

  Përgjigju
  • Aktor: 13/07/2022 20:43

   EVA ALIKAJ ESHTE AKTORE PER TEATER KUKULLASH.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Lordi Lancaster: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO

Lordi Lancaster: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO