(VIDEO) Socialistë dhe opozitarë! Betohen 12 deputetët e rinj në Kuvend (Emrat)

TIRANE-Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa nga listat e PD-së dhe LSI-së janë betuar 8 emra të rinj. Deri tani numri i deputetëve në Kuvend shkon 121, teksa mbeten edhe 19 karrige pa plotësuar nga opozita e re, një nga listat e LSI-së dhe 18 nga PD-ja.

Deputetët që u betuan sot;
Socialistët
Eljo Hysko
Adriana Jaku
Florenc Spaho
Ardit Konomi

Deputetët nga listat e PD-së dhe LSI-së
Vasil Sterjovski- LSI
Edmond Stojku - LSI
Suzana Topi- LSI
Halit Valteri -PD
Selami Janishehu-PD
Besnik Troplini-PD
Krenar Rryçi-PD
Kostaq Papa-PD

d.ba./m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Jona: 16/05/2019 13:45

  Halit Valteri dhe Ber Begeja Jane Dy korriere droge ne linjen shqiperi gjermani . Kontrlloni sa here nderrojne Numerat e tel. Na mbyten plehrat. Jane te klanit te Argites Respekte

  Përgjigju
  • Olsi: 16/05/2019 14:14

   Jan te dy meshkuj K.....Skanojini o shtet plera ke po fusni ne parlament. Para dy jave ishte tu bredh neper Gjermani dhe Suedi Halit trafikanti tu shpernda ate qe di te bej me mire..sot zuri vendin e deputetit faqeziu..leje sportin e politikes se do vullnet te madh per te mesu

 • Kafsha: 16/05/2019 10:27

  Edhe 24 mijë euro të tjera në muaj per te gjithë keta persona nga 2000 euro secili rrogë mujore. Imagjinoni tani sa deputetë ne total me 2000 euro rrogë në muaj, nuk marrin se bashku 3 miljon shqiptarë. Dmth 2000 euro në muaj rrogë per cdo deputet... Ç farë prodhon deputeti qe te kete rrogë 2000 euro në muaj?

  Përgjigju