Klasat e 9-ta sot në provim, 29 mijë nxënës testohen në Gjuhën Shqipe! 350 qendra

Klasat e 9-ta sot në provim, 29 mijë nxënës testohen në Gjuhën Shqipe! 350 qendra

Janë 29 mijë nxënës që i nënshtrohen provimit kombëtar të arsimit bazë në të gjithë Shqipërinë.

Sot ata kanë provimin e Gjuhës Shqipe dhe janë 350 qendra, në të cilat ata do të zhvillojnë provimin. 

Pas këtij provimi, më 21 qershor, nxënësit e pakicave kombëtare do të zhvillojnë provimin e gjuhës Amëtare.

Më 25 qershor do jetë provimi i Matematikës dhe me 28 qershor do ti nënshtrohen provimit të gjuhës së huaj të parë.

Datat e provimeve të lirimit për klasat e 9-ta: 
-20 Qershor -Gjuha Shqipe
-21 Qershor- Gjuha Amëtare ( për nxënësit e pakicave kombëtare)
-25 Qershor- Provimi i Matematikës
-28 Qershor- Gjuhë e huaj e parë
 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik