Speciale/ Volejbolli shqiptar, aty ku paraja nuk vlen para pasionit! Sportistet: Nuk pretendojmë karrierë, e kemi profesion të dytë (VIDEO)

‘Nëse pandemia është sëmundje, volejbolli për këta vajza është vaksina!’ Prej pak ditësh kanë nisur aktivitetin në parket, jo vetëm për të harruar koronavirusin, por edhe për të treguar se jeta normale dhe shpresa do kthehet. E gjitha kjo ka motivim pasionin, pasi në Shqipëri, sidomos në kushte e diktuara nga koronavirusi, përfitimi financiar nuk bëhet fjalë. Pothuajse të gjithë këto vajza që shihni në parket kanë edhe një tjetër profesion, me të cilin mbajnë edhe familjet e tyre, ndërsa volejbolli në Shqipëri mbetet vetëm një sport, jo prefisionist. Ai shërben për të kënaqur vetëm shpirtat e tyre.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Italia i përgjigjet thirrjes së Biden/ Draghi: Do të dhurojmë edhe 30 milionë doza të vaksinës anti-COVID