Sulmet në SHBA/ Basha: Thellësisht i tronditur! Shqiptarët pranë familjarëve të viktimave

Sulmet në SHBA/ Basha: Thellësisht i tronditur! Shqiptarët pranë familjarëve të viktimave

TIRANË-Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh solidarizimi me familjet e viktimave të dy sulmeve në SHBA, Teksas dhe Ohio.

Në një regim të shkruartër, Basha shkruar:  “Jam thellësisht i tronditur nga sulmet burracake dhe humbja e jetëve të pafajshme në El Paso dhe Ohio. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe me të plagosurit. Shqiptarët në të gjithë botën qëndrojnë përkrah miqve tanë amerikanë dhe lutemi për familjet dhe të dashurit e tyre”, shkruan anglisht Lulzim Basha në Tëitter.

29 persona të pafajshëm është bilanci i viktimave të dy sulmeve, një në një qendër tregtare dhe një në një lokal.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hajdari: 04/08/2019 13:18

    Po Meta, si "krye shqiptari" me status dejuri?! Ik Or bile mos fol si pro amerikani me i madh, kur e gjithe PD po ben propaganden me te keqe kundra US. Plera

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani