Sulmi në Deçan, Lindita Nikolla: Krim i rëndë dhe i patolerueshëm, kriminelët meritojnë ndëshkim

Sulmi makabër në Deçan të Kosovës që la 3 viktima mes tyre dy nxënës të mitur ka tronditur vendin. Një reagim ka ardhur edhe nga Kryetarja e Kuvendit  Lindita Nikolla e cila e sheh ngjarjen e zezë në Deçan si një krim të patolerueshëm.

Nikolla ndan dhimbjen e thellë me familjet e viktimave dhe qytetarët e Kosovës.

‘Krimi që ndodhi në Deçan dhe që morri edhe jetë fëmijësh, është i rëndë dhe i patolerueshëm. Ndaj dhimbjen e thellë me familjet e viktimave dhe qytetarët e Kosovës. Mbështes institucionet e drejtësisë së Kosovës. Krimi, kriminelët meritojnë ndëshkim!’, shkruan Lindita Nikolla.  


Lajmi kryesor:

Sulmi në Deçan të Kosovës/ Osmani: Cënim i rëndë i sigurisë! Kurti:Tronditëse! Rama: Autorit ndëshkim ekstrem nga drejtësia! Meta: Akt kriminal! Basha: Ngushëllime (REAGIMET)


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Strumbullari i 21 Janarit, Meta i fshihet pyetjes, flet për marrjen e LSI-së: Mezi pres të heq kostumin e presidentit! Thumbon Bashën: Më pret populli i 2 marsit i cili do lider me karakter