‘Thellësisht i tronditur’, Duka për 18-vjeçarin që humbi betejën me tumorin: Komuniteti i futbollit nderon me lot në sy kujtimin e djaloshit

Armand Duka, presidenti i FSHF-së ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të 18-vjeçarit Dorian Tahirllari, i cili fatkeqësisht humbi betejën me tumorin. Duka thotë se ndarja nga jeta në këtë moshë është e dhimbshme, ndërsa sipas tij i gjithë komuniteti i futbollit me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi që ëndërronte të bëhej futbollist.

“Thellësisht i tronditur mësova për ndarjen e parakohshme nga jeta të futbollistit të Skënderbeut, Dorian Tahirllari. Një ndarje e dhimbshme, e cila preu në një moshë të re, jetën dhe ëndrrat e tij rinore. Dua t’i përcjell familjes, ngushëllime të thella për këtë humbje të rëndë. I gjithë komuniteti i futbollit, sot me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi të mirë që dëshironte shumë të bëhej futbollist i njohur, ndërsa sot udhëton drejt parajsës. Lamtumirë Dorian!”, – është shprehur Presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

 


Lajmi kryesor:

Futbolli në zi, shuhet në moshën 18-vjeçare lojtari i Skënderbeut (FOTO)


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?×

Lajmi i fundit

John

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Mane: Ikën nga Përmeti pas vetëvrasjes së babait, por në Tiranë s'e gjetën veten! U ndjenë 'qytetare të dorës së dytë'