Tiranë, humb jetën fëmija
5-vjeçar, shkak dyshohet gripi

Tiranë, humb jetën fëmija<br />5-vjeçar, shkak dyshohet gripi
Një fëmijë 5-vjeçar ka humbur jetën ditën e djeshme në spitalin pediatrik të QSUT-së. 

Shkak dyshohet të kenë qenë komplikacionet me gripin, gjë e cila i ka kushtuar dhe jetën të miturit identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Policia njofton se ka nisur hetimet për këtë rast, duke ia përcjellur dosjen Prokurorisë së kryeqytetit.

Numri i viktimave të shkaktuara nga epidemia gripale në Shqipëri shkon në 5, numri ky më lartë i vdekjeve i shkaktuar ndonjëherë nga viroza e stinës në vend. 

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Më datë 13.01.2017, ka vdekur në spital, fëmija i mitur vjec 5. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë.

“Nga veprimet e kryera, dyshohet se vdekja ka ardhur nga gripi”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme.

Redaksia Online
XH.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’