Transportonin drogë drejt Greqisë, pranga tre shqiptarëve me precedentë penalë

Droga e sekuestruar

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë greke. Ata u kapën në flagrancë duke transportuar drogë  drejt shtetit fqinj, në zonën e njohur si Kostur në afëri të kufirit të gjelbër.

Sasia e drogës që po transportonin mabnte 2 pako me 19 kg 530 gramë marijuanë. Tre të arrestuarit janë shqiptarët e moshave 23, 36 dhe 49 vjeç.

Nga verifikimet e bëra nga policia rezultojnë se ata janë persona me precedentë të mëparshëm penalë.

Mësohet se shtetasi 23-vjeçar është i dënuar me 24 muaj burg dhe 6000 euro gjobë, shtetasi 36-vjeçar është i dënuar me 18 muaj burg dhe 1500 euro gjobë, ndërsa shtetasi 49-vjeçar është i dënuar me 24 muaj burg dhe 1500 euro gjobë për shkelje të ligjit mbi emigrantët.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Futja në Kuvend/ Berisha: Nëse del një fakt marr vendimet e mia, tani s’ka forcë t’më imponojë qëndrim tjetër! Edhe Basha ka kërkuar fakte e prova