Tufa kërkoi azil në Zvicër, zgjidhet kreu i ri i Institutit të Studimeve të Komunizmit

Tufa kërkoi azil në Zvicër, zgjidhet kreu i ri i Institutit të Studimeve të Komunizmit

Çelo Hoxha

TIRANE-Çelo Hoxha është zgjedhur kreu i ri i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit. Ai do të zëvendësojë në këtë post Agron Tufën, i cili u largua nga Shqipëria duke kërkuar azil në Zvicër me pretendimin se është kërcënuar me jetë për shkak të detyrës që mbante.

Në garë për këtë post ishin Marçelo Hila, Leka Ndoja edhe Erald Kapri. Ndërsa, bordi i kryesuar nga Uran Butka përbëhej nga 6 anëtarët: Entela Shehu, Uran Butka, Vasil Tole, Jonila Godole, Alfred Lako, Enriketa Papa edhe Gezim Peshkepia. Tufa e paraqiti dorëheqjen nga Zvicra, nëpërmjet një letre dërguar kryetarit të Bordit Drejtues te ISKPK, Uran Butka.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Voica: 23/12/2019 18:46

  Mos thoni që është e vërtetë që çelo eqoli e kane bere kryetar

  Përgjigju
 • O tej: 23/12/2019 17:46

  A eshte Uran Mutka ai Butkes se Kolonjes?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit