Vatër e re në fshat, në total 9 qytetarë aktivë me COVID në Pogradec

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Pogradec është shënuar një rast i ri me  COVID duke e çuar në 9 në total numrin e qytetarëve që janë aktivë. Shëndeti Publik ka konfirmuar si pozitive një grua nga një fshat i Pogradecit. Gruaja nuk ka pasur histori me QSUT dhe nuk është as person kontakti me të infektuarit më herët. Autoritetet e Shëndetit Publik kanë marrë monstra të personave të kontaktit të gruas së infektuar dhe po vijojnë hetimin epidemiologjik.


Lajmi kryesor:

59 viktima/ Dita e dytë radhazi me 3 humbje jete! U dërgua nga spitali privat, pacientja vdes në QSUT (64 raste të reja) një mjek i intubuar, infektohet n/ kryetarja e bashkisë Shkodër


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Rikthimi i COVID-it, Koraqi për Report Tv: Nuk diskutohet për mbyllje totale