VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit

VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit

Festa e Dortmund

Dortmund fitoi 0-2 në transfertë me Bayer Leverkusen. Për javën e 18-të të Bundesligës, djemtë e Terzic iu falën golave të Adeyemi në minutën e 33 dhe autogolit të Tabsoba në të 53 minutë.

Me "BayArena-n" që kishte 30 mijë të pranishëm, "Aspirinat" nuk kanë mundur të fitojnë kundër verdhezinjve, duke u ndalur pas katër fitoreve. Me 34 pikë Dortmund mban vendin e katërt në klasifikim, teksa Leverkusen me 24 pikë është në vendin e nëntë.

Në ndeshjen tjetër, Schalke barazoi 0-0 me Koln. Pas javës së 18-të, Bayer Munich mban vendin e parë me 37 pikë, ndjekur nga Union Berlin me 36 pikë, Leipzig me 35 pikë dhe Dortmund e Freiburg me 34 pikë. Në vendet e fundit janë Bochum, Hertha Berlin dhe Schalke.

VIDEO:

 

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Protesta e dhunshme e PD para bashkisë, lirohet militanti i Rithemelimit

Protesta e dhunshme e PD para bashkisë, lirohet militanti i Rithemelimit