VIDEO/ Golat e Izraelit, gafat e
Shqipërisë dhe pritja e Hoxhës

VIDEO/ Golat e Izraelit, gafat e<br />Shqipërisë dhe pritja e Hoxhës
Shqipëria ndëshkohet në Elbasan nga Izraeli 0-3 pas gafave. Fillimisht Shqipëria u ndëshkua në pjesën e parë në të 18' pas një gabimi të Gjimshtit që ndaloi në mënyrë të gabuar Zahavin, i cili më pas nga pika e bardhë e penalltisë shënoi.

Në pjesën e dytë Berisha largohet me karton të kuq, pasi goditi me kokë kundërshtarin izraelit, Zahavin.

Arbitri e nxori me karton të kuq dhe dha penallti për Izraelin, nga pika e bardhë priti Alban Hoxha.

Por pak minuta më pas Izraeli shënoi golin e dytë dhe të tretë duke vulosur përfundimisht ndeshjen.

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?