VIDEO/ Largimi nga Kupa e Botës, Lukaku s'i mban nervat! Inatin ia nxjerr... xhamave

Lukaku

Belgjika është jashtë Kupës së Botës. Barazimi 0-0 në 'finale' me Kroacinë bëri që djemtë belgë të mbeteshin jashtë fazën me eleminim direk pas vetëm tre ndeshjeve. Në fushë gjatë pjesës së dytë u aktivizua edhe Lukaku, që humbi disa raste të pastra shënimi. Në fund të 90 minutave sulmuesi i Inter nuk i mbajti nervat, duke qëlluar me grusht xhamin e pankinës rezervë. Lot nga sulmuesi që gjeti ngushëllim te Henry.

KATAR 2022/ Barazim që i vlen Kroacisë, 'Djajtë' e Belgjikës 'përvëlohen' në temperaturat e Doha-s! Ballkanasit në 1/8 (VIDEO)

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale