VIDEO/ Tifozët e PSG-së e fërshëllyen në ditën e lamtumirës, Lionel Messi merr ofertën zyrtare

VIDEO/ Tifozët e PSG-së e fërshëllyen në ditën e lamtumirës, Lionel Messi merr ofertën zyrtare

Lionel Messi

Lionel Messi mbylli kontratën me PSG-në dhe prej ditës së djeshme është lojtar i lirë. Tanimë "Pleshti" ka disa oferta mbi tavolinë, ndërsa në SHBA është Inter Miami i David Beckham që kërkon shërbimet e yllit të futbollit. Në Spanjë janë të sigurt se Miami do firmosë me Messin dhe më pas do e huazojë te Barcelona.

Messi do të bëhej lojtari më i paguar në MLS, që e ka si rregull që tre lojtarë të çdo ekipi mund të paguhen mbi 1 milionë dollarë pagë vjetore. Kjo duket se është oferta e dytë formale që Leo ka në tavolinë, pas asaj të përmendur nga Arabia Saudite, me Al-Hilal që nuk heq dorë nga sulmuesi.

Nëse Inter Miami ia del të marrë Messin dhe ai të huazohet te Barcelona, paga e tij do paguhej nga katalanasit në mënyrë të pjesshme, duke shmangur edhe problemet financare për regjistrimin e lojtarit. Leo luajti të shtunë ndeshjen e fundit me PSG-në, duke humbur 2-3 nga Clermont. Në momentin e formacioneve, gjatë thirrjes së emrit të tij, tifozët e PSG-së fërshëllyen Messin.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Kampionati Europian U17 do të mbahet në Tiranë, Rama: Gjëra të paimagjinueshme vite më parë

Kampionati Europian U17 do të mbahet në Tiranë, Rama: Gjëra të paimagjinueshme vite më parë