Vidhnin energjinë elektrike në Lezhë dhe kundërshtuan me dhunë punonjësit e OSHEE, arrestohen 2 vëllezërit, në pranga edhe një tjetër

Foto ilustruese

LEZHË- Kontrollet për të goditur vjedhjet e energjisë elektrike vijojnë, ku ditën e sotme janë arrestuar 3 persona. Mësohet se këta persona kanë kundërshtuar me dhunë edhe punonjësit e OSHEE.

Sipas policisë, në pranga ranë dy vëllezërit Kleu Luli, 23 vjeç dhe Klodian Luli, 18 vjeç, vjeç banues Kurbin, pasi u kapën duke vjedhur energji në shtëpi. Ndërkohë në kërkim është shpallur edhe familjari i tyre V. L.

Sakaq është arrestuar edhe Pal Bezhi, pasi i ëhstë konstuar në banesë lidhje e paligjshme elektrike.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprat penale "Vjedhja e energjisë elektrike" dhe "Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore", kryer në bashkëpunim".

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja për gjakmarrje në Lezhë, zbardhet dëshmia e autorit: Isha pajisur me armë prej 1 viti (por s'tregon kush ia dha pistoletën me mulli)! Çoi policinë në vendngjarje