Vuvuzela, muzikë, podium për fjalime dhe 'demokratë paqeje' para policisë

Partia Demokratike ishte shmangur nga fjalimet në protestën e saj më 16 shkurt para kryeministrisë, e cila shpërtheu në dhunë. Por në këtë tubim të 16 marsit kundër qeverisë, opozita e bashkuar jo parlamentare ka planifikuar të mbajë fjalime, në një podium të ngritur para godinës së kryeministrisë.

Në sfond dëgjohet muzikë e vendosur nga organizatorët, ndërsa protestuesit janë të pajisur me vuvuzela. Para kordonit të policisë pas një rrethi metalik tek Kryeministria, janë vendosur të rinjtë e Forumit Rinor të PD-së, me një shirit të bardhë në krah, për të dhënë një mesazh që protesta do të jetë paqësore.

Foto nga Antonio Çakshiri


Lajmi kryesor:

Opozita 4 orë marshime rreth kryeministrisë dhe sulmon Parlamentin (VIDEO)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Edi Rama pas drekës me Kurtin: E inkurajova për hapat e mëtejshëm, qoftë për Asociacionin apo Kishën Serbe! Mbledhja e ardhshme e 2 qeverive mbahet në qershor

Edi Rama pas drekës me Kurtin: E inkurajova për hapat e mëtejshëm, qoftë për Asociacionin apo Kishën Serbe! Mbledhja e ardhshme e 2 qeverive mbahet në qershor