'Zbriti Skënderbeun nga kali', pas kritikave reagon skulptori

Skulptori Sinan Alija ka reaguar për herë të parë pas bujës që bëri në rrjet skulptura e tij e Skënderbeut. Ai ka shpërndarë një foto tjetër të punës së tij, duke dhënë thjesht një mesazh të shkurtër, që nuk është një përgjigje për kritikat e shumta që kanë mbërritur për mënyrën e realizimit të skulpturës së heroit tonë kombëtar. Më tepër se një përgjigje për qytetarët që e kanë kritikuar, ai është marrë me mediat.

“Dedikuar portaleve !!!”, shkruan ai.


Lajmi kryesor:

Prizreni përuron shtatoren e Skënderbeut, por e 'zbret' heroin kombëtar nga kali! Pas kritikave reagon skulptori...jep një përgjigje pa përgjigje


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me përfshirjen e aleatëve në listat fituese të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Tjetër dëshmi rrëqethëse nga Covid2, ‘viktimë’ e Tires: Na kërkoi 50 euro për ta ruajtur! Dhamë 4 mijë euro, babai na vdiq! E çuam 98 kg dhe doli 40 kg!