Zgjedhjet në PD/ Demokratët e Beratit zgjedhin kryetarin, rikonfirmohet Gazmend Azizi

Partia Demokratike ka zhvilluar ditën e sotme procesin zgjedhor për kryetarin e ri të degës në Berat. Në këtë post rikonfirmohet kryetari aktual Gazmend Azizi.

Procesi nisi në orën 11:00 në ambientet e Partisë Demokratike dega Berat dhe u finalizua në orën 15:00.

Kryetari i konfirmuar Gazmend Azizi fitoi me 172 vota përballë kandidatit tjetër të PD, Shkëlqim Hysi, i cili mori vetëm 108 vota.

Procesi i zgjedhjes së kryetarit të PD në Berat u moniturua edhe nga deputeti i qarkut Astrit Veliaj dhe nga i deleguari i PDSH-së,Albert Avdyli.

PD ka nisur procesin e zgjedhjes së kryetarëve të rinj të degëve në rrethe që prej mëse 1 jave. Tashmë janë zgjedhur kryetarët e degëve të PD, në GjirokastërFier, Durrës, Dibër, Kukës e të tjerë.

/al.sp./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento