Babai monstër dhunon fëmijët dhe i nxjerr të lypin,nëna i dorëzon në jetimore

26 Prill, 18:46

Një nënë 39-vjeçare, e dhunuar sistematikisht nga bashkëshorti i saj është detyruar t’i dorëzojë tre fëmijët e mitur në jetimore. Pranvera dhe Vladimir Gorasi u njohën 16 vite më parë në Tiranës, ndërsa 50-vjeçari vinte nga një tjetër martesë nga e cila kishte dhe dy fëmijë. Pas ndarjes nga jeta të bashkëshshortes Vladimiri i lë vajzat në jetimore dhe vendos të ndërtojë jetën e tij me Pranverën. Në fillim çifti emigroi drejt Greqisë, po ajo që siguronte të ardhura ishte vetëm Pranvera, ndërsa Vladimiri qendronte në shtëpi. Kur ajo nuk gjente dot punë, burri e detyronte të kërkonte lëmoshë. Pas një kalvari vuajtjesh, 39-vjeçarja refuzoi të bënte këtë lloj jete, por refuzimit të saj bashkëshorti iu përgjigj me dhunë barbare në sy të fëmijëve të mitur. Në vitin 2012 Pranvera dhe Vladimiri kthehen në Shqipëri. Kur ajo ishte shtatzënë me fëmijën e tretë ai e lë sërish dhe largohet jashtë vendit, ndaj ajo detyrohet që djalin e vogël ta braktisë në spital kur ai ishte vetëm 3 muajsh. Institucioni e dërgoi në shtëpinë e fëmijës në Sarandë, atje ku ndodhet edhe sot e kësaj dite. Pasi lë djalin e sapolindur, Pranvera shkon në Greqi për të punuar, atje ku përballet sërish me dhunën çnjerëzore të bashkëshortit të saj. Në vitin 2020 rikthehen në Sarandë, por Vladimi ishte një person që nuk donte të kishte fëmijë në shtëpi. Një jetë e vështirë për Pranverën, e cila është një grua e dhunuar që ditën kur vendosi të lidhte jetën me Vladimir Gorasin nga Saranda, sot është e detyruar të jetojë edhe pa fëmijët. Me prindër që më së shumti kishin konflikte dhe me një baba të alkoolizuar sot ata jetojnë të ndarë, bashkëshorti i braktisi dy javë më parë ndërsa mori me vete pa e njoftuar bashkëshorten djalin e 11-vjecar.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha