Bamje me hudhër dhe vaj ulliri nga zonja Albana

29 Qershor, 13:23

Bamje me hudhër dhe vaj ulliri

Përbërësit:

  • 500 gr bamje
  • 3 thelpinj hudhër
  • 2 lgj vaj ulliri
  • 1 limon
  • 1 lç xhinxhër
  • Majdanoz
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Bamjet i lëmë në ujë të bollshëm me uthull dhe kripë. I shpëlajmë dhe i thajmë, më pas I kaurdisim me vaj, shtojmë hudhrënm xhinxherin dhe pak bulion.Kur I shohim që janë zierë shtojmë lëngun e limonit, kripën, piperin, majdanozin dhe bishtat e qepëve. Në fund dhe pak vaj ulliri.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha