Bëje vetë! Maskë për fytyrë dhe dekolte / Pastrues furçash make up / Detergjent natyral për divanët

25 Maj, 13:28 | Përditesimi i fundit: 2023-05-25 13:32:10

Në rubrikën “Bëje vetë” në emisionin Rreze Dielli në Report TV, me estetisten Sidorela Gremi realizuam një nga maskat më të famshme të momentit me kastravec për fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Gjithashtu për të gjitha vajzat dhe zonjat treguam sesi mund të pastrojmë furçat e make up-t në pak minuta. Ndërsa për amvisat sugjeruam si të realizojmë vetë në shtëpi një detergjent me përbërës natyral, për të pastruar divanet shumë lehtë dhe për një aromë të freskët që zgjat.

Maskë me kastravec për fytyrën, qafën e dekoltenë:

·        Kastravec

·        Një lugë kos

·        Një lugë vaj kokosi

·        Blender për përgatitje

Maskë për sytë:

·        Ujë

·        Kastravec

·        Majdanoz ose mente

·        Blender për përgatitje

·        Pambuk për sytë

Pastrimi i furçave të make up-it:

·        Vazo qelqi

·        Sapun i lëngshëm

·        Pak aromatizues rrobash

·        Alkool

Pastrues aromatizues për divanet e shtëpisë:

·        Detergjent zbutës

·        Sodë buke

·        Ujë

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha