Byrek me qepë të njoma dhe vezë nga zonja Albana

5 Korrik, 11:27

Byrek me qepë të njoma dhe vezë

Përbërësit:

Për brumin:

 • Miell
 • Vaj ulliri
 • Pak kripë
 • Pak sheqer
 • Uthull
 • Ujë
 •  
 • Për mbushjen:
 • Qepë të njoma
 • Vezë të ziera
 • Djathë të bardhë

Përgatitja:

Zëmë brumin, e lëmë gjysmë ore të vijë dhe hapim petët. Në mes të petëve shtojmë mbushjen me qepë të njoma, vezë të ziera dhe djathë të bardhë. E lyejmë sipër petën me një të verdhë veze dhe e fusim në furrë në 180 gradë  për 55 minuta. Më pas është gati për servirje.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha