Byreku i Skraparit me koçkulla dhe petë të pjekura nga zonja Albana

31 Mars, 12:58

Byrek me koçkulla

Përbërësit:

  • 1 pako petë
  • 300 gr koçkulla
  • 1 qepë
  • 1 lç nenexhik
  • 100 gr djathë i bardhë
  • 4 lgj vaj ulliri
  • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Fillimisht vendosim koçkullat të ziejnë në ujë me kripë dhe pak vaj ulliri. Më pas kaurdisim qepën e grirë imët, shtojmë pak kripë për zbutjen e qepës dhe nenexhik për aromë. Pasi qepa është bërë transparente shtojmë koçkullat dhe djathë të bardhë.   Hapim petët të cilat i spërkasim shtresa-shtresa me lëng dhë koçkulla. E vendosim byrekun të piqet në furrë ne temperaturën 180 gradë Celsius.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha