Elbasan, i riu me aftësi të kufizuara bën mrekullira në karantin

7 Maj, 19:59 | Përditesimi i fundit: 2020-05-07 20:23:12

Aftësia ndryshe dhe karroca me rrota, Gentian Muçën nga Elbasani nuk e kufizoi që të bënte atë që kishte pasion. Me rruaza ai arrin të bëje gjithçka e dëshira e tij është që punimet e tij ti shikojnë të gjithë dhe jo vetëm të afërmit. Keto punime janë pasioni i tij dhe me to arrin të bëje gjithçka, që nga çendrot e mbajtset e frutave, deri tek modifikimi i mobiljeve, suvenireve apo shisheve të qelqit. Gnetjani ka vetëm një dëshirë, dhe ajo është që krijimet e tij, ti shohin të gjithë dhe jo vetëm rrethi i ngushtë familjar. 

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha