Gjellë verore nga zonja Albana

22 Qershor, 14:35

Gjellë verore

Përbërësit:

 • 3 qepë të njoma
 • 7 speca të vegjël
 • 4 domate
 • 2 vezë
 • 1 gotë ujë
 • Vaj ulliri
 • Djathë i grirë
 • Kripë, piper
 • Përgatitja:

Specat i presim në kubik dhe i shtojmë në një tigan me yndyrë. I kaurdisim 2-3 min shtojmë qepët e njoma dhe domatet e prera kubik ku më përpara i kemi hequr lëkurën . I rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe i lejmë deri sa të marrin shijen me njëra-tjetren. Vezet i rahim dhe i shtojmë tek domatet siper. I lëmë për

2 min dhe më pas i shpërkasim me djathë të grirë kaçkavall. I vëmë kapakun dhe i lemë për 2 min deri sa djathi të krijoj mpiksjen e vet.

 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha