‘Iku me kosovarin më kërcënojnë me jetë’/Babai humb kontaktet me të birin

27 Dhjetor 2021, 18:48

Pasi njihet në facebook me një tjetër person, gruaja i jep fund martesës pas 22 vitesh dhe largohet drejt Kosovës. Arian Kurtesi denoncon në ’Pa Gjurmë’ për largimin e të shoqes Yllka Kurtesi në korrik të këtij viti, e cila ka marr me vete djalin 10-vjeçar pa aprovimin e tij. Prej 20 ditësh babai ka humbur çdo kontakt me të birin. Çifti Kurtesi u martua në vitin 1999 dhe vendosën të emigronin drejt shtetit grek atje ku u bënë prindër të një djali. Pas pothuajse 12 vitesh emigrim ata kthehen në Shqipëri në vitin 2020, viti kur merr fund edhe marrëdhënia e tyre. Sikur të mos mjaftonin konfliket mes ciftit, Ariani denoncohet për dhunë në familje nga nëna e tij. Ai pretendon se e gjitha kjo ndodhi për arsye të një prone që ishte në emër të babait te ndjerë. Burri përfundon mes katër rrugëve, ndërsa e shoqja mori djalin dhe u largua drejt Kosovës. I përmalluar për të birin, nënës së djalit ia ka lënë një derë të hapur edhe pse ndjehet i kërcënuar nga personi me të cilin e shoqja ka nisur një tjetër bashkëjetesë. Shqetësimi i tij më i madh është fati i djalit të mitur. E ka të vështirë ta pranojë që 22 vitet martesë përfunduan pa më të voglin sqarim mes çiftit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha