Kodheli: Regjimi i vizave me Kosovën, gabimi më i madh i BE! Europa ka një problem me të ardhmen

24 Qershor, 18:51

“Ballkani duhet të jetë pjesë e BE për arsye gjeopolitike dhe nëse dikush në BE s’e ka kuptuar këtë, atëherë ky është një problem”. Kështu u shpreh në emisionin ‘Kontrast’ kryetarja e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Mimi Kodheli. Ajo shtoi se BE duhet ta pranojë Shqipërinë në familjen europiane për të njëjtat arsye sikurse u anëtarësuam edhe në NATO.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha