Neki Xheneti, avokati i vrarë me urdhër të Enver Hoxhës - Pjesa e parë

8 Tetor 2020, 21:51

Historia e pushkatimit të avokatit Neki Xheneti dhe dy tregtarëve të njohur gjirokastritë nga shtabi partizan i Zonës së Parë Operative në gusht të 1944. Pse u vranë pas një gjyqi farsë, tre burrat e delegacionit që kërkonin të negocionin për të shpëtuar qytetin e tyre. Rrëfimi i Luan Xhenetit, djalit të avokatit të njohur, që e humbi babanë kur ishte vetëm14 vjeç.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha