Nëna braktis djalin, pas 15 vitesh i biri prek nga‘Pa Gjurmë’:Më mungon, por dashurinë timë nuk e ka

8 Qershor, 18:02

Nëna e braktisi që kur ishte ende një foshnje 4 muajshe, por sot nuk i jep firmën që djali 14-vjecar kërkon të shkollohet në Gjermani. M. B u rrit nga babai i tij, pasi nëna e braktisi dhe nuk u interesua më për të. Ajo u largua drejt Italisë ndërsa djali i vogël u rrit në qytetin e Lushnjës. Babai i tij Bledar Biba vjen në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ për të rrëfyer të gjithë peripecitë e një babai, që ka sakrifikuar gjithcka për të t’u kujdesur për djalin e vetëm. 44-vjeçari bëri zgjidhje martese me ish-bashkëshorten e tij Floreta Bibën në dhjetor të vitit 2007, ndërsa mori dhe kujdestarinë mbi djalin. Por peripecitë e jetës për 44-vecarin nga Lushnja nuk përfunduan me kaq. Prej afro tre vitesh ai ka edhe një proces të hapur gjyqësor, pasi akuzohet për dhunë në familje dhe kanosje. Ceshtja e një prone e futi në konflikt të hapur me hallën e tij 70-vjecare, e cila fatkeqësisht ka ndërruar jetë 6 muaj më parë. 44-vjecari kërkon rihapjen e hetimeve mbi shkaqet e vdekjes së të moshuarës, ndërsa ka edhe dyshimet e tij. Për të gjitha këto çeshtje, që rëndojnë mjaft mbi supet e tij si baba, por edhe nip Bledar Biba vjen në studio të kërkojë drejtësinë e munguar, dyerve të gjykatave. Së fundmi emri i tij është lakuar mbi përfshirjen e një tjetër ngjarje të nodhur në qytetin e Lushnjes.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha