Parashikimi i horoskopit për muajin Korrik nga astrologu Jorgo Pulla

3 Korrik, 11:44

Në rubrikën “Parashikimi i Yjeve” në emisionin “Rreze Dielli”, astrologu Jorgo Pulla bëri një parashikim të detajuar për muajin Korrik për 12 shenjat e zodiakut. Sipas astrologut Jorgo Pulla shenjat më me fat për muajin Korrik janë Gaforret dhe Bricjapët. Ka një ndikim favorit dhe është një mundësi shumë e mirë sidomos për Gaforren, shenjë e cila ka një ndikim shumë të madh këtë muaj. Më datën 3 korrik kemi Hënën e plotë, kemi gjithashtu ndikimet e planeteve që kanë të bëjnë me ndikimin e Diellit në trekëndësh me Hënën dhe Mërkurin, planeti i komunikimit me Afërditën, planetin e dashurisë. Çdo gjë do të jetë e favorizuar në këtë kohë në lidhje me paranë si dhe me nismat e reja sa i takon çështjeve të punës. Eshtë një periudhë me shumë mundësi në realizimin e gjërave që nuk janë mundur të realizohen më parë.  

Kujdes dhe vëmendje kërkohet për Dashin e 10-të ditëshit të tretë, Peshoren e 10-të ditëshit të parë dhe Ujorin e 10-të ditëshit të dytë. Kujdes nëse kanë probleme me ligjin, është mundësia që këto probleme të mund të zgjidhen.   

Astrologu Jorgo Pulla më tej u ndal në parashikimin më të detajuar për 12 shenjat e zodiakut për muajin Korrik 2023.