Pasta të kuqe nga zonja Albana

30 Qershor, 12:12

Pasta të kuqe

Përbërësit:

 • 1 vezë
 • ½ gotë sheqer
 • ½ gotë qumësht
 • 3 gota miell gruri
 • 4 lugë sheqer pluhur
 • 1 fk vaj ulliri ose vegjetal
 • Lëng limoni
 • Pak sodë buke dhe kripë
 • Pak ngjyrues

Përgatitja:

Përziejmë miellin, sheqerin, sodën, vezën dhe përbërësit e tjerë, krijojmë brumin dhe e hapim me okllain në formë rrethore. I pjekim në furrë në 180 gradë Celsius për 20 minuta. Sheqerin pluhur, ngjyruesin dhe lëngun e limonit i përziejmë dhe e lyejmë një sipërfaqe të kulacit.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha